Aktualności            O konkursie            Rejestracja            Harmonogram            Zasady            Komisja            Patronaty

O konkursie
Tadeusz Kościuszko - znakomity inżynier, Naczelnik powstania, pierwszy wybitny przywódca Narodu. Przez Thomasa Jeffersona nazwany „najczystszym z synów wolności”, o którą walczył na dwóch kontynentach. Chcąc uczcić pamięć o swoim wybitnym Patronie, Politechnika Krakowska zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów do udziału w ogólnopolskim konkursie „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”.

Konkurs ma formułę dwuetapową. Aby wziąć udział w I etapie, należy wypełnić formularz on-line, który pozwoli na przystąpienie do internetowego testu złożonego z 30 pytań zamkniętych. Dziesięcioro najlepszych uczestników (5 studentów i 5 uczniów) przejdzie do finału, który odbędzie się na terenie Politechniki Krakowskiej. Przystąpią do niego zwycięzcy testu on-line, którzy będą „na żywo” odpowiadać na zadawane pytania otwarte.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody:
  • za zajęcie I miejsca – laptop oraz 2000 złotych;
  • za zajęcie II miejsca – smartphone i 1500 złotych;
  • za zajęcie III miejsca – czytnik e-booków i 500 złotych;
  • za zajęcie miejsc IV-X – nagrody książkowe i gadżety Politechniki Krakowskiej.
W IX edycji konkursu, trzej najlepsi uczniowie otrzymają nawet 100 punktów na wszystkie kierunki studiów I stopnia z wyjątkiem kierunków: architektura krajobrazu i inżynieria wzornictwa przemysłowego. Szczegóły odnośnie przyznawania punktów i ich liczbie można znaleźć w Regulaminie konkursu.

Patronat honorowy nad konkursem objął Rektor PK, prof. dr hab. inż. Jan Kazior.

UWAGA: w konkursie nie mogą brać udziału studenci kierunku historia.
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
tel. 12 628 20 65, faks 12 628 20 66
Kontakt z Organizatorami: kosciuszko@pk.edu.pl
Serwis Główny Politechniki Krakowskiej: www.pk.edu.pl