Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz


O konkursie


Tadeusz Kościuszko – znakomity inżynier, Naczelnik powstania, pierwszy wybitny przywódca Narodu. Przez Thomasa Jeffersona nazwany „najczystszym z synów wolności”, który o tę wolność walczył na dwóch kontynentach. Chcąc uczcić pamięć o swoim wybitnym Patronie, Politechnika Krakowska zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów do udziału w ogólnopolskim konkursie „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”.

Konkurs ma formułę dwuetapową. Aby wziąć udział w I etapie, należy wypełnić elektroniczny formularz, który pozwoli na przystąpienie do internetowego testu złożonego z 30 pytań zamkniętych. Dziesięcioro najlepszych uczestników (5 studentów i 5 uczniów) przejdzie do finału, który odbędzie się na Politechnice Krakowskiej.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody:

  • za zajęcie I miejsca – laptop oraz 2000 złotych;
  • za zajęcie II miejsca – czytnik e-booków i 1500 złotych;
  • za zajęcie III miejsca – słuchawki bezprzewodowe i 500 zł;
  • za zajęcie miejsc IV-X – nagrody książkowe i gadżety związane z Politechniką Krakowską.

W XI edycji konkursu, troje najlepszych uczniów otrzyma nawet 100 punktów na wszystkie kierunki studiów I stopnia z wyjątkiem architektury krajobrazu i inżynierii wzornictwa przemysłowego. Szczegóły dotyczące przyznawania punktów i ich liczby można znaleźć w regulaminie konkursu.

Patronat honorowy nad konkursem objął Rektor PK, prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz.

UWAGA: w konkursie nie mogą brać udziału studenci kierunku historia.

 

nagrody w konkursie laptop+2000 zł, tablet + 1500 zł, czytnik e-booków + 500 zł oraz dodatkowe punkty rekrutacyjne